Sõber Karu elab meie südametes

Põlva Lasteaias Lepatriinu toimus Sinitriinude rühma kevadine pereõhtu „Sõber Karu seltsis“ lasteaia õuealal.

Kaks õppeaastat on Sinitriinude rühma meeskond rakendanud oma töös lastega vanuses 1,5.a – 3.a „Kiusamisest vabaks!” metoodikat. Sügisest läheva antud rühma lapsed koos õpetaja abiga uude rühma ning saavad omale uued õpetajad – seega oli korraldatud pereõhtu ühtlasi ka antud koosseisu lahkumispidu.

Pereõhtut planeerides valmis rühma meeskonna poolt suur „Sõber Karu mosaiik”, mis sobis hästi ühtlasi ka fotoseinaks telgis. Esmalt oli ühine vestlusring kõigi pidulistega, nii nagu ikka algasid ka rühmas toimunud Karukoosolekud, kus suur Sõber Karu käis kõigi laste käest kätte, et iga osaleja saaks olla märgatud ning oma arvamust avaldanud. Juturingi avasõnad ütles õpetaja Heldin, kes rääkis oma tunnetest seoses Sõber Karuga. Lapsevanemad tõdesid, et Sõber Karu on aidanud nende lastel muutuda julgemaks, hoolivamaks, iseseisvamaks. Lapsed on saanud selgeks käemärgi „Stopp” asjakohase kasutuse ning oskavad ja julgevad avaldada oma arvamust, kui teise inimese käitumine ei pruugi mõnes olukorras olla just kõige sobilikum. Sõber Karu on sisendanud ka vanematele usaldust, sh lasteaia õpetajate osas.

Pärast vestlusringi toimus ühispildistamine Sõber Karu fotoseina taustal. Järgnes vanematele mõeldud lõbus võistlusmäng ”Veekandjad” kahes võistkonnas. Joogikõrre sisse tuli saada vesi ja see kõrrega toimetada teise topsi. Võitis võistkond, kelle topsis oli rohkem kantud vett. Viis, kuidas vesi kõrre sisse saada ning kuidas see teise topsi toimetada jäeti loovuse hooleks. Võitja võistkonna liikmed said autasuks Sõber Karu kleepsud.

Järgmine planeeritud tegevus oli peredele individuaalselt – loodusjaht „Vahvad karud”. Iga pere sai papist aluse, millele koostas looduslikust materjalist pildi KARUST. Kõigist koostatud karupiltidest tehti foto mälestuseks ning iga pere sai vahva pildi koostamise eest Sõber Karu kleepsud.

Pered olid kaasa võtnud ühisele piknikulauale kõikse head-paremat. Oligi aeg lasta erinevatel meeltel end hellitada, maitstes pidulaualt toitu. Edasi oli aeg vabalt valitud tegevuste jaoks. Peredel oli võimalus mängida erinevatel viisidel pallimänge. Lastele meeldis tunnelist läbi pugeda ning proovida mitmel erineval moel ise teha eri suuruses seebimulle mullitajatega. Tasapisi möödus poolteist tundi mõnusalt koosveedetud aega. Pere sai tänutäheks Sõber Karuga koosveedetud aja eest diplomi ja pastapliiatsi antud programmi logoga.

Praegune Sinitriinude rühma meeskond soovib kõigile öelda südamest: „Oleme üksteisele head kaaslased olles julged märkajad, sallides, austades ja hoolides kaasinimestest”.

Õpetaja Heldin Punga, assistent Sirje Kepp, õpetaja abi Liisika Ojasaar

Easysoftonic