Kohtla-Järve Lasteaed Punamütsike tähistas lastekaitsepäeva

Lastekaitsepäeva on tähistatud mitmetes riikides üle maailma juba ligi sada aastat. Eestis tähistati seda esmakordselt Lastekaitse Liidu eestvedamisel 90ndatel ning seejärel saavutas see kiiresti populaarsuse üle riigi. Lastekaitsepäev on kantud riiklike tähtpäevade ja päevade nimekirja, mil Eestis heisatakse riigilipp.

Üldjuhul toimub lastekaitsepäeval palju huvitavaid lasteüritusi, kuid ei tasu unustada ka selle päeva globaalset eesmärki, milleks on juhtida tähelepanu laste heaolu, laste õiguste ja nende kaitsmise olulisusele.

Kohtla-Järve Lasteaed Punamütsike Limpa rühma (lapsed vanuses 3-5 aastat) õpetaja  ja Fixies sõimerühma õpetaja Tamara Ivanovna Semernja viisid sel päeval lastega läbi lastega õppe- ja kasvatustegevuse, mille peamiseks eesmärgiks oli arendada lastes läbi mängu suhtlemisoskust ja sotsiaalseid oskusi.  Mängu kaudu õppimine aitab lapsel jõuda arusaamisele, et ta on ainulaadne ja eriline.

Lastekaitsepäeval, nagu ka igal teisel päeval, on oluline, et iga laps oma rühmas tunneks end teiste laste ja õpetajate poolt kaitstu ja hoituna! Neid mänge mängides saavad lapsed selge sõnumi, et isegi kui nad mõnikord tunnevad hirmu, kurbust või viha, leidub alati keegi, kes kaitseb ja aitab.

Easysoftonic