Sallivuspäeva tähistamine Tallinna Kihnu Lasteaias

16. novembril tähistasime rahvusvahelist sallivuspäeva vahva orienteerumisega lasteaia õuealal. Rühmadele, kes kasutavad „Kiusamisest vabaks!“ metoodikat, pakkus suurt elevust see, et sai väikesed Sõber Karud õue kaasa võtta. Loomulikult lõi kaasa ka suur Sõber Karu, kes oli lastele toeks ülesannete lahendamisel ja väärtuste mõistmisel. See oli paljude laste jaoks uus kogemus, sest ega just iga päev ei saa karusid õue kaasa seiklema võtta! Kõik aiarühmad läbisid kokku viis punkti, kus täideti erinevaid ülesandeid. Ülesanded olid mitmekesised, kuid nende eesmärk oli üks- anda edasi meie lasteaia kui ka „Kiusamisest vabaks!“ metoodika väärtuseid ja neid lastele ning meie personalile lähemale tuua. Ühes punktis kuulasid ja laulsid lapsed koos muusikaõpetajaga laulu „Igaüks on isemoodi“ ning uurisid pilte laulus kuuldud loomadest. Laul aitas lastel mõista, et kõik võivadki olla isemoodi, kuid sellegipoolest tuleb olla salliv ja hästi läbi saada. Lisaks värvisid lapsed meie lasteaia väärtuste salli, triibutades sallile Kihnu mustrit ja arutledes iga värvi tähenduse üle. Veel said lapsed kokku panna karupuslet, joonistada sõbra seljale erinevaid tuju tõstvaid kujundeid ja täita väärtuste plakatit, eristades head sõnad halbadest.

Sõimerühmad, kes veel „Kiusamisest vabaks!“ metoodikat ei kasuta, panid kokku karupuslet ja värvisid iseseisvalt väärtuste salli, et tutvuda juba selle metoodika põhimõtetega.

Päeva lõppedes ootas igat rühma diplom ja magus üllatus.

Sõltumata hallist ja jahedast ilmast oli meie lasteaia õuealal kuulda laste rõõmuhõiskeid ning südametest kiirgav soojus ei lasknud kehval ilmal tuju rikkuda.

Hanna Lopato,
Väärtuste töörühma juht
Tallinna Kihnu Lasteaed

Easysoftonic