Palju õnne sünnipäevaks, Tallinna Lasteaed Karikakar!

Seekord tähistas Tallinna Lasteaed Karikakar oma sünnipäeva natuke teistmoodi. Ühe suure ürituse asemel toimus palju väikeseid pidusid. Sünnipäevale, mis toimus 25.-26 veebruar, kutsusime ka oma hea tuttava Sõber Karu.

Meie lasteaed on suur ja rühmi palju. Praeguseks on meie lasteaias liitunud “Kiusamisest vabaks!” metoodikaga kõik aiarühmad. Lasteaia maja on jagatud aastaaegadest tulenevalt kevade, suve, sügise ja talve sektoriteks.Direktor Marge ja majaplaani abiga jõudis Sõber Karu siiski õigel ajal õigesse rühma. Osade rühmade lapsed teadsid ja ootasid külalist, kuid teiste jaoks oli Sõber Karu saabumine suureks üllatuseks.

  • Oktoobri rühma lapsed kirjutasid tervituseks tahvlile suurte värviliste tähtedega “Sõber Karu” ja lugesid luuletust.
  • Septembri rühmas värvisid lapsed koos Sõber Karuga pilte.
  • Augusti rühma lapsed mängisid Sõber Karu ümber ringmängu ja rääkisid talle, mis neid lasteaias rõõmustab. Mälestuseks külaskäigust jäi lastele õpetaja poolt antud Sõber karu kleeps.
  • Juuni rühmas andis Sõber Karu lastele tervituseks sõbralikult käppa. Koos mängiti ringmängu ja tehti seljale joonistamist. Lõpuks sai iga laps Suurelt Sõbralt kiituseks veel pai. Aprilli väikeste laste rühmas mängiti emotsioonide mängu ja lauldi hea tuju laulu.
  • Jaanuari rühma lapsed laulsid sünnipäevalaulu ja ütlesid Sõber Karule häid soove. “Ma soovin seda, et ma iga päev karu kallistada saaksin,”ütles üks poiss.
  • Novembri rühmas sai iga laps võimaluse Sõber Karule midagi öelda. Aga lapsed tahtsid rohkem sõpra katsuda ja kallistada.
  • Veebruari rühma lapsed näitasid enda valmistatud lasteaia sünnipäevatorti.

Igatahes palju rõõmu pakkuvaid tegevusi ja ohtralt kallistamist oli igas rühmas. Sünnipäevatorti valmistasid ja maiustasid samuti kõikide rühmade lapsed. Sõpradele väljastpoolt maja pakuti maja hoovis vaatamiseks laste poolt  taaskasutusmaterjalidest meisterdatud  pidulauda.

Sõber Karu külaskäik lasteaeda oli suur sündmus ja tekitas võimsaid emotsioone. Tundus, et ka Sõber Karule meeldis meie juures olla, sest ta kogu aeg kuulas, vaatas ja naeratas. Usume, et kohtume veel.

Easysoftonic