Kuidas saab õpetada hoolivust Narva Lasteaia Sipsik näitel

„Kiusamisest vabaks!“ seisukohalt õpivad lapsed hoolivust täiskasvanute eeskuju kaudu. Mida väiksemad lapsed, seda rohkem nad jäljendavad õpetajat rühmas ja klassis.

Video „Kuidas ükskord tehti Sõber Karule pitsat?“ on tehtud Narva Lasteaias Sipsik ning see illustreerib väga detailselt kuidas praktiliselt näeb välja hoolivuse õpetamine ja õppimine lasteaias. Videos on näha, et rühma õpetaja Natalia Ignatieva panustab kogu südamega laste tegevusse ning teeb suure töö, et kõik lapsed tunneksid ennast kaasatult. Hoolivus väljendub siin pisikestes asjades: kuidas õpetaja paneb kokamütsikesed ja põlled kõikidele lastele, kuidas kõikidele lastele on antud võimalus segada kulbiga tainast, kuidas õpetaja abistab lapsi kui märkab vajadust, kuidas lastele on antud aeg iseseisvaks möllamiseks õppetegevuses jne.

Õpetaja hoolivus ei piirdu vaid lastega tegelemisega. Videot saates Natalja kirjas meile: „Ma tegin selline video, sest tahtsin rõõmustada lastevanemaid, et lapsevanemad oleksid uhked oma laste üle“.

Aitäh, õpetaja Natalia Ignatieva, et Te õpetate lastele hoolivust, hoolite lastest ja lastevanematest ja toidate Sõber Karu hästi! Olge ka ise hoitud!

 

 

Easysoftonic