Tallinna Kihnu Lasteaia suured ja väikesed turgutasid oma vaimset tervist

10.oktoobril tähistati rahvusvahelist vaimse tervise päeva, mis sellel aastal kandis alapealkirja “Tagasi juurte juurde” (“Back to Basics”). Vaimse tervise päeva eesmärgiks on anda teavet vaimse tervise seisundite ja seda toetavate meetodite kohta. Igaüks saab teha väikese sammu selle jaoks, et meie ümber oleks ühiskond, kus vaimset tervist väärtustatakse, edendatakse ja kaitstakse, kus kõigil on võrdne võimalus nautida oma head tervist või vajadusel seda turgutada.

10.10-14.10.2022 pandi rühmades rõhku just nimelt vaimset tervist toetavatele tegevustele. „Kiusamisest vabaks!“ metoodika tunnikavade ja Sõber Karude abil õppisid lapsed paremini mõistma, kuidas on positiivne mina-pilt ja head suhted kaaslastega seotud meie vaimse tervisega.

Kivikildude rühma lapsed mängisid rollimängu „Kilpkonn ja naaber“, mille õpetlikule loole järgnes arutelu sellest, kuidas olla hea kaaslane ja toetada üksteise vaimset tervist. Seejärel meisterdasid lapsed papptaldrikust kilpkonna ning kõik olid ühisel meelel, et kilbile templitrükiga mustri loomine on samuti teraapiline ja vaimset tervist toetav tegevus. Kunstilistest tegevustest tundsid rõõmu ka teised rühmad, näiteks Merelaidude rühma lapsed joonistasid pildi sõbrale paberile ning Lainelaidude rühma lapsed hoopis sõrmega seljale. Liivalaidude rühma lapsed uurisid „Kiusamisest vabaks!“ metoodika kohvris leiduvaid vestluskaarte, mille abil analüüsiti erinevate situatsioonide mõju vaimsele tervisele ja seda kuidas vältida nii vaimselt kui ka füüsiliselt haiget tegemist. Tormilaiud aga võtsid Sõber Karud õue kaasa, on ju seegi väga oluline tegur tervise turgutamiseks.

24.10-28.10.2022 keskenduti rohkem sellele, kuidas on omavahel seotud füüsiline ja vaimne tervis. Kõik lapsevanemad said võimaluse koos lapsega osaleda hommikujooksu väljakutses. Iga joostud ringi eest jagasid rühmaõpetajad kleepse, mis kleebiti oma rühma nime juurde plakatile peasissepääsu juures. Nädala lõpuks selgitati kogutud kleepsude põhjal välja kaks kõige aktiivsemat rühma, kelleks seekord osutusid Kivikildude ja Värvikildude rühmad. Kivikildude lapsed jooksid koos vanematega 89 jooksuringi, Värvikillud veelgi rohkem, 113 jooksuringi. Kaks aktiivsemat rühma said auhinnaks Blunk education loodusõppeprogrammi. Kindlasti võitsid aga väljakutses osalemisest kõik, sest peale hommikujooksu saabuti rühma rõõmsa tujuga ja värskena.

Liikumistegevustes praktiseeriti sel nädalal joogat,  mille abil said  lapsed lõdvestuda ja rahuneda ning kogeda emotsionaalset heaolu. Sama kogesid ka kõik meie lasteaia õpetajad pedagoogilise nõukogu algusminutitel, kus üheskoos joogat tehes mõtted ja vaim virgeks saadi.

Soovime kõigile leida aega oma vaimse tervise ja heaolu toetamiseks, et suuta igapäevaselt nautida seda, mis on meie ümber.

Õpetaja Hanna Lopato ja õppealajuhataja Marina Moltšanov

Easysoftonic