Karude saabumine

Haapsalu Lasteaed Tareke, Rebaste rühm (1,5-2a lapsed)
Õpetaja Jane Möll

Ühel hommikul kui kõik pisikesed rebased olid kellukese helinal hommikuringi patjadele kogunenud ja tere-palli vaevalt ära jõudnud veeretada, kostus järsku teisest toast „Mõmm-mõmm-mõmm!“ Tekkis hetkeline vaikus, kas me tõesti kuulsime seda? Ja seal see jälle oli -„Mõmm-mõmm!“ Tuleb asja uurima minna!

Pisut oli kõhe ka, aga teise tuppa jõudes ei olnud seal mitte kedagi. Veidi ringi vaadates märkasime põrandal lillasid käpajälgi, mis suundusid otsejoones rühma ukse poole. Hakkasime mööda jälgi edasi liikuma, vaja ju selgeks teha mis jäljed need on ja kuhu viivad. Pisikesed rebased polnud seni veel kordagi oma rühmaruumist väljas käinud, seda põnevam oli teekond mööda koridori otse saali ukse juurde.

Ust avades oli kohe selge kust see mõmin tulnud oli ja kes see mõmiseja oli. Suure uhke maja ees istus Suur Sõber Karu, kiri näpus ja uhke lillade õhupallidega korvike teisel pool. Sättisime end karukese juurde põrandale istuma ja õpetaja luges karu kirja lastele ette. Karu tutvustas seal ennast ja ütles, et tal on korvi sees igale lapsele üllatus ka. Loomulikult olid korvis kõik pisikesed Sõber Karud ja iga laps sai ise just oma sõbra välja valida.

Lõpetuseks tuli loomulikult karukestega koos ka üks tants teha (Vaata-kuula karukest). Rühma tagasi suundusime juba kogemuse võrra rikkamana (meie esimene saaliskäik!) ja palju palju julgemana – igal lapsel oli ju nüüd oma Sõber Karu, kellel sai tugevasti käest kinni hoida!

***
Karukesed rändasid kohe samal päeval koos lastega koju, et saada selga riided, mille järgi iga laps oma sõbra ilmeksimatult juba kaugelt ära tunneb! Veel samal päeval said õpetajad pilte sellest kuidas karukesed olid kohe nii kalliks saanud, et ilma nendeta ei olnud isegi voodisse minek mõeldav!

Need lapsed keda sel päeval aga lasteaias ei olnud said hommikul lasteaeda tulles vabade karukeste hulgast oma sõbra valida ja nii oli tore lasteaiapäeva alustada ka peale mõningast lasteaiast eemalolekut.

***

PS! Imeilusa kodu meie karudele ehitas üks tubli issi!

Easysoftonic