Kannikese Lasteaia Mürakarude rühm tähistas lastekaitsepäeva

1. juunil tähistasid Mürakarude rühma lapsed ja õpetajad ülemaailmset lastekaitsepäeva. Päeva tähistamisest võtsid osa ka „Kiusamisest vabaks“ programmi väikesed Sõber Karud.

Päeva alustasime kokandustegevusega. Koostöös valmisid suus sulavad rabarberimuhvinid, mille valmimiseks kasutasime palju häid sõnu ja paisid.

Kuna ilm oli ilus ning päike lausa kutsus õue, siis peale hommikust muhvinitegu seadsime sammud hoovi, kus pidasime Karude koosolekut. Peale algusringi ja lühikest arutelu mängisime laste ja karudega erinevaid lõbusaid mänge nagu näiteks „Leia paariline“, „Võlur“, „Kuum karu“ (inspireeritud mängust „Kuum kartul“) ning tegime piknikutekil lõõgastumist. Laulsime, vaatlesime pilvi,  kuulasime ümbruskonna tänavatelt kostuvaid loodushääli ja mürinaid. Lapsed olid väga osavad ja nende kuulmine oli nii terav, et mõni laps kuulis lausa tiigri häält.

Pärast lõõgastuspausi tegutses lastega edasi muusikaõpetaja Heli, kes oli  õue kaasa võtnud marakad. Ega siis polnudki muud, kui väiksed karud korraks kapuutside sisse hoiule panna ning üheskoos laulda ja tantsida.

Kui laulud said lauldud ja tantsud tantsitud, asusime oma pidu lõpetama. Kuna karud olid õue tulnud piknikukorvis, siis tahtsime nad sinna ka tagasi panna. Üllatus-üllatus, aga sinna  nad enam ei mahtunud, sest piknikukorv oli salapäraselt täitunud hommikul rühmas valmistatud muhvinitega. Lasime hea maitsta ning tuju oli kõigil rõõmus.

Easysoftonic