Sõber Karude saabumine Jänesselja Lasteaeda

17. novembri hommikut ilmestas tavapärane sügiseselt sudune ilm. Sipsiku ja Nublu rühma lapsed lasteaia õuealal toimetamas, kes kiikumas, kes liivakastis autodega rallimas või väliköögis õpetajatele “maitsvaid” roogasid valmistamas. Ühtäkki kostus aia tagant vali piip ning vilkuvate tulede saatel saabus lasteaia aia taha suur rekka, mille tagant piilus äkki üks armas, suure naeratusega Sõber Karu, kaasas kaks õhupallidega kaunistatud kasti. Laste imestus oli suur, sest auto oli uhke, kingitused põnevust pakkuvad ja Sõber Karu täiesti ootamatu külaline. Esimesed rõõmukilked tehtud, küsimuste voor toimunud, juhatati Sõber Karu rühma juurde, et üheskoos saabunud külalist tervitada, Sõber Karu tunnuslaulu kuulata, laulda ja selle saatel tantsida, külalisele veel küsimusi esitada, pai ja kalli teha ning ka üheskoos pilti teha.

Mis siin salata usinad pisikupoisid olid küll teinud Sipsiku ja Nublu rühmas laastava töö ning külalist tervitas väike hulk lapsi, ent külalise saabumisest valmib lastele üks tore kokkuvõttev ja emotsioone edastav video, mida üheskoos vaadatakse, saabunud Sõber Karuga tutvutakse ning väikeste Sõber Karudega sõbraks saadakse.

Väikestele Sõber Karudele valmib kohe-kohe nende pesapaik, hetkel ootavad nad oma sõpru koos Sipsikuga hubases korvis. Väikesed Sõber Karud on kaasatud laste mängudesse, õppe- ja mängutegevustesse ning on suureks abiks ka näiteks söögisalmi lugemisel enne söögikordasid. Sipsikud ja Nublud on väga rõõmsad oma uute sõprade üle.

Easysoftonic