Rahvusvaheline kiusamisvastane päev Tallinna Kihnu Lasteaias

4. mail tähistasime Tallinna Kihnu Lasteaias üheskoos rahvusvahelist kiusamisvastast päeva

2012. aastal kuulutas ÜRO 4. mai kiusamisvastaseks päevaks.  Sel päeval kutsutakse üles selgelt väljendama oma seisukohta mitte toetada kiusamist. Kiusamisvastase päeva tähistamine sai alguse kurvast loost,  kui ühe Kanada kooli üheksanda klassi õpilast kiusati roosa särgi kandmise eest esimesel koolipäeval.

Kiusamine on grupinähtus, mitte ohvri isiklike omaduste või välimusega seotud probleem ning rollid jaotuvad tervele grupile, mitte üksnes ohvrile ja kiusajale. Kiusamine saab toimuda ainult siis, kui pealtvaatajad toimuva otseselt või kaudselt heaks kiidavad ja sellele ei reageeri.

4. mai hommikul arutleti rühmades kiusamise ja selle ennetamise üle, kasutades erinevaid „Kiusamisest vabaks!“ metoodika vestluskaarte ja tunnikavasid.

Seejärel valmistati ühistöö “Kiusamisvastane kett”, tehes tapeedile käejäljed, mis koos karu käpajälgedega moodustasid justkui keti.  Kiusamisvastane kett sümboliseerib seda, kuidas keti iga lüli – iga laps ja ka õpetaja rühmas annab olulise panuse selleks, et rühmas ei toimuks kiusamist.

Seejärel kogunesime lasteaia õuealale, kus panime üheskoos kokku suure karupusle ja tegime ühispildi.

Tallinna Kihnu Lasteaia pere tänab kogu programmi “Kiusamisest vabaks!“ meeskonda, kes on loonud metoodika ja vahvad tunnikavad üldinimlike väärtuste edasi andmiseks lastele.

Siin on ka lühike video tänasest päevast:

Easysoftonic