Kuidas jõudsid karud Ülenurme Gümnaasiumi esimesse klassi?

 

Ülenurme Gümnaasiumi 1. a klassis ilmnes esimene märk karude saabumisest emakeele tunnis, kus õpetaja Raili Avastu lastele salapärasest kirjast jutustas. Nimelt pidi kirja põhjal klassi kolima karuema koos oma poegadega.

„Karuema kõige suuremaks sooviks oli see, et me õpetaksime tema poegadele sallivust, austust, hoolivust ning julgust ja seda just ise karukestele eeskujuks olles. Arutlesime, et karuema vajab meie abi ja otsustasime teda ühehäälselt aidata,“ meenutab 1. a klassijuhataja Raili Avastu kirja sisu ning laste positiivset tagasisidet.

Samal ajal käsitleti emakeele tunnis raamatut „Jussikese seitse sõpra“. Selleks, et Jussike jõuaks pühapäevamaale, pidi ta täitma vajalikud tööülesanded. Jussikesest ajendatuna külastati koos paralleelklassidega Eesti Põllumajandusmuuseumit ning täideti seal mitmeid tööülesandeid ning nagu Jussike leidis töö käigus palju uusi sõpru, soovis ka 1. a klass, et uuteks sõpradeks oleksid karukesed.

Kui kõik muuseumi tööülesanded said täidetud, algas muuseumitöötajate poolt peidetud karukeste otsimine. Laste silmad särasid võidukalt, kui karukesed olid leitud. Karukese võis koju kaasa võtta ja esimeseks karukoosolekuks tuli talle kodus kena nimesall valmistada. Projekti eesmärke ja metoodikat oli vanematele eelnevalt tutvustatud. Ka salli valmistamine oli vanematega eelnevalt kokku lepitud, kuid karukeste saabumist hoiti ühiselt saladuskatte all.

Põllumajandusmuuseumis käidi ka jõuluüritusel, mis toetas „Kiusamisest vabaks!“ programmi põhiväärtusi. Lisaks jõuluüritusele, osalevad karud võimalusel ka teistel üritustel. Nendeks valmistutakse tavaliselt karukoosolekul, püstitades eesmärgid ürituse kordaminekuks. Ka peale ürituste toimumist ootavad lapsed väga koosolekut, et muljetada kordaminekute tulemuslikkuse ja laste panuse üle.

Ürituste läbiviimine põhineb üksmeelsel koostööl kooli juhtkonna, programmi koordinaatori Heli Arney  ning 1. klasside õpetajate  Raili Avastu, Monika Meitern, Krista Prušinskaja ja  Malle Kont vahel.

Avastu sõnul näitavad koostööd üles ka lapsevanemad, panustades ürituste läbiviimisse, koosolekuteemade väljapakkumisse ja karukoosolekute ettevalmistusse.
 

Easysoftonic