Sõber Karu mobiilirakendus

Kui palju ja kuidas sa tegelikult enda lapsega koos aega veedad?

Kui teed, tee täisväärtuslikult!

Laadi äpp alla siit nii Androidi kui ka Apple kasutajatele: 

NB! Et näha äpis olevaid videoid ja artikleid, peab telefon olema ühendatud internetiga.

Sõber Karu äpp on Lastekaitse Liidu ja Wise Estonia OÜ koostöös valminud tööriist lapsevanemale, mis suunab lapsega veedetud aega paremini planeerima ja täisväärtuslikult kasutama.

Lapsevanem Grete: Lilla karu mobiiliäpp pakub vanemale võimalust seada lihtsaid eesmärke. Näiteks tundub lastega turule minek mõnusana ning ka järve äärde matkamine pakuks rõõmu. Poja trennist ootamisel sirvin uudiste lugemise asemel äpist värskete ideede artikleid. Kuuendal hommikul tervitab ekraanil Sõber Karu, märkides tegemata tegevusi. Lahke ja armsana ei tekita ta süümepiinasid. Meenuvad aga reedene rattasõit ja ühine grillimine, mille juurde saan ka äpis märkida linnukese näol „Tehtud!“.

Sõber Karu on kiusamist ennetava metoodika „Kiusamisest vabaks!“ sümbol. Tema abil õpetatakse lasteaedades ja koolides lastele põhiväärtuseid – sallivust, hoolivust, austust ja julgust – ning arendatakse laste sotsiaalseid oskusi. Sõber Karu on kõigi laste ühine sõber ja hea kaaslane. Et kõigil metoodilistel vahenditel on tema kujutis, on tegemist tugevat sõnumit kandva tuttava tegelasega, kelle abil kõnetada nii lapsi kui ka vanemaid. Kuna lastele sotsiaalsete suhete õpetamise eest vastutavad eeskätt vanemad, on oluline tõsta just nende teadlikkust ning suunata neid lastega järjepidevamalt ja teadlikumalt tegelema.

Sõber Karu mobiilirakendus on mitmekesine ning sisaldab nii artikleid, videoloenguid kui ka praktilisi nippe lapsega koos aja sisukaks veetmiseks.

Mobiilirakendus on jaotatud kolmeks osaks:

  • Teadmised – annab vanemale valiku praktiliste näpunäidetega kasvatusalaseid artikleid ja videoid.
  • Eesmärgid – aitab vanemal valida ja lisada eesmärke, mida ja miks lapsega koos ette võtta võiks, ning näitab, kas ja kuidas nende eesmärkide saavutamine õnnestub.
  • Mäng – suunab last ja vanemat üheskoos argiseid askeldusi märkama ja mõtestama.