13. oktoobril toimus Tallinna Pallipõnni lasteaias Sõber Karu pidu. Sõber Karu on meie lasteaias olnud juba kuus aastat.Tehes projekti algusaastatel ettepanku muusikatunnis sõbrale massaaži teha, tuli alati veenda mõnda last laskma teda puutuda või julgustada puudutama kedagi teist.
Lapse heaolu rühmas saab alguse õpetajast. Aga parimgi õpetaja on vaid lihtsalt inimene, kes vajab keerulistes situatsioonides tuge ja teadmist teda toetavast tugevast võrgustikust. Loe Postimehest Tiiu Kuurme seisukohta nüüdisaegse lasteaiaõpetaja muredest igapäevatöös.
Vahetult enne sõbrapäeva koguneti „Kiusamisest vabaks!“ metoodikakeskuste Tartu Lasteaed Naerumaa ja Tartu Variku Kooli algatusel kogemuspäevale. Esmakordselt Eestis said Tartu Variku Koolis kokku nii linna kui maakonna lasteaedade ja koolide esindajad, et kuulda teiste kogemusi, jagada muljeid „Kiusamisest vabaks!" metoodika kasutamisest, saada tuge, särtsu ja värskeid mõtteid ning samuti julgustada neid, kes programmiga veel ühinenud ei ole.
Lasteaed on mitmetasandiline võrgustik, kus lapse väärtushinnanguid kujundab kogu lasteaia personal, kuid sellest olulisemal kohal on kodu. Kui me ei õpeta lapsele konkreetset teadmist või oskust, oleme meie, täiskasvanud, olenemata ametist, vanusest, soost jne oma eeskujuga hoiakute võtmeisikuteks. Põlva Lasteaed Lepatriinu direktor Ene Tigas kirjutab järgnevas artiklis küsimustest, millele tuli enne "Kiusamisest vabaks!" metoodika kasutusele võtmist enda sees vastused leida.