Avaleht » "Kiusamisest vabaks!" igapäevaelus » Paremad Praktikad

Karukodud

Karude kodud sündisid soovist meisterdada midagi uudset

Kuupäev

Raplamaal asuva Kasti Lasteaed Karikakar Jänkupoegade rühma õpetaja Reelika Põldmann jagas meiega oma rühma karukodude sündi, mis sai alguse soovist läheneda kodude meisterdamisele loovalt ja uudsel viisil.

„Kõik taskute ja korvidega pesad tundusid juba nii tavalised. Olime beebitoidu piimapulbri purke juba mõnda aega taaskasutanud ning ühel hetkel tuligi idee – nendest saaks vahvad karude kodud!“, kirjeldab Põldmann hoogsalt ideed, mille käigus leiti isegi suurele karule sobivas mõõdus purk.  

Beebitoidu piimapulbri purgid said kaunistatud muhu arhailiste tikanditega, mis ei olnud rühma jaoks sugugi võõrad. „Teine Jänkupoegade rühma õpetaja on suur tikkija ning tegi eelmisel aastal rühma jaoks muhu tikandiga pihuloomad. Lisaks on muhu tikandi elemente kasutatud ka rühmas oleva vana kapi kaunistamiseks,“ selgitas Põldmann rühma seost tikanditega. Nii ei pidanudki kaunistuselemente kaugelt otsima ning purkidele said lastele juba tuttavad elemendid.

Kui tundsime huvi, kas ka Jänkupoegade rühma 2-4-aastased lapsed osalesid purkide kaunistamises, saime vastuseks, et lapsed küll seekord kaunistamises ei osalenud, kuid igaüks sai enda Sõber Karule valida just sellise kodu, mis tema arvates kõige paremini sõbrale sobis.